دلایل عادت اقتصاد ایران به تورم مزمن

تیتر 20- قیمت نفت برنت با 36 سنت معادل 0.4 درصد افزایش به 92 دلار و 24 سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با 35 سنت یا 0.4 درصد افزایش به 88 دلار و 87 سنت در هر بشکه رسید.

هفته گذشته در واکنش به تصمیم عربستان سعودی و روسیه برای تمدید کاهش بیشتر عرضه به میزان 1.3 میلیون بشکه در روز تا پایان سال 2023، قیمت نفت برنت برای اولین بار در سال جاری از مرز 90 دلار عبور کرد.

تحلیلگران بانک آمریکا در یادداشتی نوشتند: آسیا پیشتاز افزایش تقاضای جهانی انرژی است و چین به افزایش ذخایر نفت خود برای حفظ وابستگی خود به واردات ادامه داده است.

عربستان سعودی و روسیه، بزرگترین تولیدکنندگان گروه اوپک پلاس، هفته گذشته اعلام کردند که کاهش تولید داوطلبانه نفت را تا پایان سال 2023 تمدید خواهند کرد.

آژانس بین المللی انرژی (IEA) در آخرین گزارش ماهانه خود اعلام کرد که کاهش تولید نفت عربستان و روسیه تا پایان سال 2023 به معنای کمبود قابل توجه عرضه در بازار در سه ماهه چهارم خواهد بود.

به گزارش رویترز، تحلیلگران در بانک سرمایه گذاری همچنین گفتند پالایشگاه های هندی از تحریم ها علیه روسیه و ایران سود برده اند که به آنها امکان دسترسی به نفت ارزان تر و فروش فرآورده های نفتی گران تر به اروپا را داده است. با این حال، در میان مدت، فروش خودروهای الکتریکی در سراسر آسیا، به ویژه در هند، جایی که تولیدکنندگان داخلی در حال کاهش قیمت هستند، به رشد خود ادامه خواهد داد. در نتیجه، تعادل بازار فرآورده های نفتی در آسیا و اقیانوسیه ممکن است تغییر کند، زیرا چین و هند مایل به صادرات سوخت مازادی هستند که در داخل مصرف نمی کنند.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما