titanchatbanner

نکته تاریخی جدید در صنعت خودروی کشور اسکای ول قبل از ورود خودروهای برقی به ایران

عنوان 20 – خودروسازان کوچک و بزرگ دنیا در سال های اخیر گام های جدی و جدید بسیاری را برای گذار از تولید خودروهای سوخت فسیلی و در عین حال سرعت تولید و توسعه خودروهای برقی برنامه ریزی کرده اند.

زیرا تا سال 2030 حداقل 80 درصد خودروها باید بر پایه سوخت بی اثر باشند. این حرکت با پیروی از برخی کنوانسیون‌های بین‌المللی آغاز شد، کاهش آلودگی هوا، گازهای گلخانه‌ای، لزوم استفاده از انرژی پاک و ذخیره انرژی برای نسل‌های آینده، بسیاری از خودروسازان را در اولویت تولید این نوع خودروها قرار داده است.

همچنین آمارها نشان می دهد که تولید و فروش این خودروها به سرعت افزایش یافته است. در این شرایط به دلیل تحریم ها علاوه بر مشکلات فناوری و دانش فنی، خودروسازان ایرانی فاصله زیادی با تراز اول خودروسازان برقی دنیا پیدا کرده اند. بازار، برنامه تولید خودروهای برقی در دستور کار قرار گرفت.

کرمان موتور به عنوان یکی از خودروسازان بخش خصوصی به ضرورت تولید خودروهای برقی پی برده و در سال های اخیر با توجه به تجربه همکاری با سازندگان مطرح دنیا مانند جک و هیوندای، بسترهای لازم را فراهم کرده است.

به همین دلیل آبی پوشان کرمانی با شرکت مپنا با نام شرکت خودروهای برقی جدید ماهان (NEBCA) اقدام به تولید این خودروها کرد. هدف این شرکت ایجاد انقلابی جدید در صنعت خودرو با هدف اصلی تولید خودروهای برقی و تبدیل Skywell X5 به اولین محصول این شرکت است که طبق شنیده های ما طی ماه های آینده وارد بازار خواهد شد.

افزایش رقابت و افزایش تولیداگرچه با توجه به سرعت تولید اسکای ول می توان آن را اولین خودروی برقی تولید داخل وارد بازار دانست، اما در این میان شرکت های دیگر نیز بیکار ننشستند و تولید این محصول را در دستور کار قرار دادند. در حال حاضر گروه بهمن، ایران خودرو، سایپا و سایر مدیران خودرویی نیز تولید یا واردات خودروهای برقی را در دستورالعمل کاری خود قرار داده و پیگیر موضوعات مرتبط هستند.

بنابراین ورود Skywell X5 باعث تنوع و تکمیل سبد محصولات کرمان موتور و افزایش رقابت و تولید خواهد شد. علاوه بر این، تغییر درک و درک نیاز به تغییر تولید نیز بر روحیه مصرف کننده تأثیر می گذارد و آنها را به استفاده از خودروهای تمیز و مرتب ترغیب می کند.

از این رو نوین ماهان (نبکا) نه تنها قدم اول را به عنوان تولید کننده خودروهای برقی برداشته است، بلکه خود را برای تغییر ذائقه و افزایش رقابت آماده می کند.

در این شرایط از یک سو به دلیل قابل اعتماد بودن رقابت میزان تولید این نوع خودروها افزایش می یابد و از سوی دیگر زیرساخت های لازم برای تامین قطعات و شارژ بیش از پیش ضروری می شود. . ، به نظر می رسد علاوه بر خودروسازان، دولت و سازمان ها و نهادهای مرتبط باید به سرعت خود را با این حرکت جدید وفق دهند و بسترهای لازم را فراهم کنند.

به عبارت ساده اگر مسئولان مربوطه به مصرف روزانه سوخت (به طور متوسط ​​از 120 تا 124 میلیون لیتر) و زیان هایی مانند هدر رفت سنگین منابع کشور، پرداخت یارانه ها، افزایش حجم سوخت توجه کنند. آلودگی هوا و افزایش تلفات انسانی، قطعاً باید تعداد بیشتری از سازندگان و خودروسازان برای تهیه و تزریق خودروهای برقی در اسرع وقت تلاش کنند.

در واقع چاه جمجمه را می توان نقطه تاریخی جدید صنعت خودروسازی کشور دانست، اگرچه این محصول به نام شرکت خودروسازی برقی نو ماهان (NEBCA) به ثبت رسیده است، اما اولین ها همیشه به یادگار مانده است.

شاید در سال های بعد خودروهایی بسیار بالاتر از «اسکالوی» تولید و به فروش برسد، اما نباید فراموش کرد که کدام محصول و توسط کدام شرکت تولید و فروخته شده و توانسته راه جدیدی را برای صنعت خودروسازی کشور باز کند.

مشخصات فنی SkullwellSkywell ET5 مجهز به پیشرانه الکتریکی 204 اسب بخار و 320 نیوتن متر است، یک گیربکس تک سرعته نیروی خود را به چرخ های جلوی این کراس اوور الکتریکی می فرستد. این خودرو به لطف ظرفیت باتری 72 کیلووات ساعتی می تواند مسافتی بین 400 تا 520 کیلومتر را طی کند. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت این خودرو 9.6 ثانیه است. حداکثر سرعتی که این خودرو می تواند به آن برسد 150 کیلومتر است.

قابلیت های مقیاس پذیردر Skywell ET5 دارای ویژگی هایی مانند شش ایربگ 10 نقطه ای، سقف پانوراما، روشنایی کابین، دوربین 360 درجه، رادار خط، رادار نقطه کور، حفظ خطوط خودکار، ترمز اضطراری، کروز کنترل، صندلی های VIP و تخت راننده، جعبه خنک کننده، شیب سنج، گرمکن و خنک کننده صندلی جلو، پریز برق 220 ولت، سیستم تصفیه هوای کابین PM2.5 و غیره قابل مشاهده است. .

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما