هواشناسی 29.06.1402; در برخی مناطق به مدت 5 روز باران می بارد/ هشدار هواشناسی برای 9 منطقه


آفتاب نیوز :

صدیق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، درباره وضعیت جوی کشور اظهار کرد: روز چهارشنبه (8 شهریور) در گیلان، غرب مازندران و شمال آذربایجان غربی و همچنین در ارتفاعات هرمزگان افزایش ابر و پراکنده خواهد شد. هوا بارانی است. در شرق کشور وزش باد و گرد و خاک تا چند ساعت ادامه دارد و در سایر مناطق جوی آرام و پایدار حاکم است.

وی افزود: روز پنجشنبه (30 شهریور) با گذر موج های کم دامنه در سطح متوسط ​​از شمال کشور، در برخی مناطق آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلون و مازندران وزش باد پراکنده و بارش باران پیش بینی می شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران وضعیت جوی کشور در روز جمعه (31 شهریور) در ارتفاعات شمال غرب و دامنه های البرز در منطقه موزندر بارش پراکنده باران و وزش باد پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: روز شنبه (اول مهرماه) تنها در ارتفاعات مرکزی البرز بارش پراکنده داشت. روز یکشنبه (دوم مهر) در سواحل شمال غرب و شمال کشور ابری و وزش باد خواهد بود. در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و مازندران بارش پراکنده پیش بینی می شود.

ضیائیان ادامه داد: طی پنج روز آینده وزش باد شدید در شرق و شمال شرق کشور تا ساعاتی دیگر و در مناطق مستعد گرد و خاک رخ می دهد و از چهارشنبه تا پایان هفته هوای نسبی افزایش می یابد. شمال غرب کشور. و استان های ساحلی خزر.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۹ شهریور) صاف، گاهی وزش باد و تشدید خواهد بود. در شب حداقل دما 17 درجه و حداکثر 29 درجه است و در روز جمعه (31 شهریور) هوا صاف و غبارآلود گاهی وزش باد پیش بینی می شود و دمای هوا در شب 19 تا 19 درجه و حداکثر دما پیش بینی می شود. 2 درجه 30 درجه.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (8 و 30 شهریور) اهواز با 43 و 44 درجه گرم ترین و شهرکرد با 5 درجه سردترین است.

هشدار هواشناسی در 9 استان

سازمان هواشناسی از 5 روز بارش باران، رعد و برق و وزش باد در برخی مناطق خبر داد و برای 9 منطقه از جمله تهران هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، بر اساس تحلیل نقشه های سینوپتیک و پیش بینی های سازمان هواشناسی امروز در گیلون، مازندران غربی، شمال غرب آذربایجان و گردنه های هرمزگان افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود. در شرق کشور تا ساعاتی وزش باد و گرد و خاک ادامه دارد و در سایر نقاط کشور هوا آرام و پایدار است.

روز پنجشنبه با گذر امواج جوی متوسط ​​جوی کم دامنه از شمال کشور وزش باد و بارش پراکنده در برخی مناطق آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلون و مازندران پیش بینی می شود.

روز جمعه در ارتفاعات شمال غرب و دامنه های البرز منطقه موزندر بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود. شنبه هفته آینده در کوه های مرکزی البرز بارش پراکنده پیش بینی می شود.

یکشنبه هفته آینده در سواحل شمال غرب و شمال کشور ابری و وزش باد پیش بینی می شود. در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و مازندران بارش های پراکنده دور از پیش بینی نیست.

طی 5 روز آینده وزش باد شدید در شرق و شمال شرق کشور به مدت چند ساعت و در مناطقی با هوای غبارآلود خواهد بود. همچنین از امروز تا پایان هفته افزایش نسبی دمای هوا در مناطق شمال غرب و سواحل دریای خزر پیش بینی می شود.

آسمان تهران امروز صاف، چند ساعت وزش باد و در بعدازظهر افزایش باد (حداکثر ۱۴ کیلومتر در ساعت) و دمای پایتخت ۲۸ درجه خواهد بود.

توضیحات سیستم: افزایش گرادیان فشار سطح زمین

زمان پایان: پنجشنبه 30/06/1402

نوع خطر: بادهای نسبتاً شدید و تند در مناطق مستعد خیزش یا وزش گرد و غبار

حوزه نفوذ:

چهارشنبه 29.06.1402: اصفهان، شمال مرکزی، قم، جنوب تهران، جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق کرمان و سیستان و بلوچستان.

پنجشنبه 1402/06/30: خراسان جنوب شرقی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق کرمان، شمال اصفهان، جنوب تهران، قم، شمال مرکزی و خوزستان.

اثرات مخاطره آمیز: در مناطق مستعد گرد و غبار، پتانسیل افزایش گرد و غبار، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید، احتمال اختلال در ترافیک شهری، احتمال شکسته شدن درختان، سقوط بیلبوردها، سازه های موقت و بنرها. و احتمال آسیب به ناوگان خودرو.

توصیه: پرهیز از رفت و آمدهای آشفته در فضای باز به ویژه سالمندان و افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی، پرهیز از کوه نوردی در کویر، احتیاط در ترافیک جاده، اطمینان از استحکام سازه های موقت، احتیاط در کارهای ساختمانی، احتیاط در عبور و عدم پارک خودرو. . ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و محدودیت فعالیت های کشاورزی.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
handcarpetir09102006753پرسپولیس، استقلالحمید استیلی، پرسپولیسنبیل باهویی، یحیی گل محمدیرضا درویش، پرسپولیسرئیس جمهور، مسکن، مدیران بانک، شورای مسکنپردیس های پتروشیمی، تعهدات اجتماعیتئاترشهر، بوشهر، اجرای عمومییک خانه در روستا، مصالح ساختمانی، اجاره، مسکن بوشهر